12 kwietnia – niedziela Wielkanocna

• osobom, które w tym trudnym czasie posprzątały nasz kościół, Panu Marianowi Klimkowi za pomoc przy parafii,
  • Panom: Tomaszowi Chabrowskiemu, Jakubowi Barańskiemu, Jakubowi Tarczyńskiemu za pomoc w transmisji Mszy świętych i liturgii Triduum Paschalnego,
  • zaangażowanym w pomoc, w przygotowaniu Grobu Pańskiego i ciemnicy, Paniom za dekorację kościoła kwiatami. Dziękuję lektorom za profesjonalne i piękne przygotowanie liturgii podczas Triduum Paschalnego. Panu organiście, młodzieży ze scholi za przygotowanie czuwania w Wielką Środę, które duchowo przygotowało nas do świąt Wielkanocnych,
  • wszystkim, którzy znaleźli czas na adorację Pana Jezusa w ciemnicy i grobie. Bardzo serdeczne Bóg zapłać!

Msze św. dziś i jutro

Przypominam, że dziś Msze święte o godz. 10:30 i 12:00. Jutro o godz. 9:00; 10:30; 12:00.
Z powodu panującego stanu zagrożenia epidemiologicznego, nasza parafia zapewnia możliwość uczestnictwa we Mszy świętej jutro o godz. 10:30 za pośrednictwem transmisji internetowej poprzez Facebooka. Na naszej stronie internetowej dostępna jest instrukcja oraz link, umożliwiający nawiązanie połączenia. Dostęp jest wolny dla każdego. Jednocześnie przypominamy o obowiązującej w dalszym ciągu do odwołania dyspensie od uczestnictwa w niedzielnych Mszach świętych.

Prośba o modlitwę

Proszę o modlitwę różańcową w rodzinach codziennie o godz. 20:30 w intencji o zatrzymanie epidemii wirusa, w intencjach personelu medycznego, który służy pomocą chorym, oraz osób zagrożonych chorobą. Pamiętajmy w modlitwie również o zmarłych z powodu zarażenia koronawirusem SARS-CoV-2.

Święto Miłosierdzia Bożego

W przyszłą niedzielę, w święto Miłosierdzia Bożego o godz. 15:00 wystawienie Najświętszego Sakramentu, Koronka do Bożego Miłosierdzia, możliwość adoracji Pana Jezusa. Za odmówienie Koronki przed Najświętszym Sakramentem można zyskać odpust zupełny. Zachęcam do udziału w tym zawierzeniu się Bogu. Adoracja będzie do Mszy świętej wieczornej.

Dyspensa

Z racji uroczystej oktawy Wielkanocy w najbliższy piątek można spożywać pokarmy mięsne.

Sakrament małżeństwa

Do Sakramentu małżeństwa przygotowują się:

Rafał Paweł OLSZEWSKI – kawaler z parafii Wniebowzięcia NMP w Kałuszynie
i Wioleta LEWANDOWSKA – panna z parafii tutejszej – zapowiedź pierwsza

Narzeczonych polecajmy modlitwie, jeśli ktoś zna przeszkody między tymi osobami jest zobowiązany powiadomić kancelarię parafialną.