11 sierpnia – XIX niedziela zwykła

Dożynki

W przyszłą niedzielę, podczas Mszy świętej o godz. 11:00, nasze parafialne dziękczynienie Panu Bogu za tegoroczne plony – Dożynki . Jak w latach ubiegłych poświęcimy wieńce dożynkowe – symbol wdzięczności za chleb powszedni. Po Mszy świętej tradycyjnie podzielimy się chlebem dożynkowym.

• mieszkańcom Wólki Mińskiej za posprzątanie naszego kościoła. W najbliższy piątek proszę o pomoc w sprzątaniu kościoła mieszkańców Karoliny Zdroje,
  • Panu: Marianowi Klimkowi za pomoc przy parafii, serdeczne Bóg zapłać!
  • pewnej rodzinie z Wólki Mińskiej za ofiarę 2000 zł przekazaną na zakup granitu na posadzkę do naszego kościoła. Bardzo serdeczne Bóg zapłać!
  • Paniom: Alinie Makos, Małgorzacie Paszkowskiej i Annie  Klimek za przygotowanie obiadów dla panów układających granit w naszym kościele.  Proszę o pomoc w przygotowaniu obiadów. Osoby które zechcą zaoferować pomoc zapraszam do zakrystii w celu ustalenia terminu.
  • Państwu: Adriannie Rosochackiej i Kamilowi Zgódce, którzy wczoraj zawarli sakrament małżeństwa za udekorowanie kościoła kwiatami. Bardzo serdeczne Bóg zapłać!

Sierpień

W naszych modlitwach pamiętajmy o pątnikach pielgrzymujących pieszo do sanktuarium Matki Bożej na Jasną Górę. Sierpień to także czas troski o życie w trzeźwości, wspierajmy modlitwą tych, którzy podjęli decyzje życia w trzeźwości. Przy wyjściu z kościoła jest wyłożona księga abstynencji, w której możemy zadeklarować życie w trzeźwości na sierpień.

W tym tygodniu w liturgii: w środę – św. Maksymiliana Marii Kolbego, po Mszy świętej ucałowanie relikwii św. Maksymiliana, w czwartek – uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Msze święte będą odprawiane o godz. 9:00; 11:00 i 17:00, po każdej Mszy świętej poświęcenie ziół i kwiatów. Tego dnia obchodzimy również 99 rocznicę zwycięskiej Bitwy Warszawskiej 1920 roku zwanej «Cudem nad Wisłą». W sobotę  – św. Jacka

Sakrament małżeństwa

Do Sakramentu Małżeństwa przygotowują się:

Kamil SUCHECKI –  kawaler z parafii św. Wojciecha w Wiązownie
i Monika ZAGÓRSKA – panna z parafii tutejszej – zapowiedź druga

Narzeczonych polecajmy modlitwie, jeśli ktoś zna przeszkody między tymi osobami jest zobowiązany powiadomić kancelarię parafialną.

Wakacje

Trwa czas wakacji i urlopów. Wyjeżdżając pamiętajmy o praktykach religijnych, aby być świadkami wiary. Troszczmy się o godny chrześcijanina strój w miejscach sakralnych. Wszystkim wyjeżdżającym życzę udanego wypoczynku i bezpiecznego powrotu.