11 października – XXVIII niedziela zwykła

• mieszkańcom Karoliny za posprzątanie naszego kościoła. W najbliższy piątek proszę o pomoc w sprzątaniu kościoła mieszkańców Dłużki i Borku Mińskiego,
  • za ofiary na budowę Kościoła mieszkańcom: Wólki Mińskiej z ul. Bocznej, Bratniej, Brzozowej, Krótkiej, Mazowieckiej, Prostej, Tęczowej, Wspólnej, Olszowej, Cichej, Wiosennej, Koszykowej; Karoliny z ul. Familijnej, Piaskowej, Zdrojowej, Kamiennej, Koszykowej, Głównej, Wąskiej, Pogodnej, Północnej; Borku Mińskiego. Dziękuję bardzo serdecznie ofiarodawcom i osobom, które podjęły się trudu zbierania ofiar.
  • Państwu: Katarzynie Szczęsnej i Kamilowi Komudzie, którzy wczoraj zawarli sakrament małżeństwa za udekorowanie naszego kościoła kwiatami. Bardzo serdeczne Bóg zapłać!

Nabożeństwa różańcowe

Trwają NABOŻEŃSTWA RÓŻAŃCOWE, które są odprawiane codziennie około godz. 18:00. W czwartki modlimy się o świętość naszych rodzin. Dzieci uczestniczące w nabożeństwach różańcowych otrzymują fragment układanki różańcowej. Za odmówienie jednej części różańca w kościele bądź kaplicy można zyskać odpust zupełny. Św. Jan Paweł II wzywał do odmawiania różańca, zachęcam aby każdy znalazł czas w październiku różaniec.

Kalendarze

Są do nabycia kalendarze ścienne na rok 2021 w cenie 5 zł. Dochód przeznaczymy na budowę naszego kościoła.

XX Dzień Papieski

Dziś przeżywmy XX Dzień Papieski, tegoroczne hasło brzmi «Totus Tuus». Po każdej Mszy świętej są zbierane ofiary do puszek na Fundację «Dzieło nowego tysiąclecia» przeznaczane na stypendia dla młodzieży z ubogich rodzin. Również dziś są zbierane ofiary na dom św. S. Faustyny.

Wypominki

Od jutra będzie możliwość zgłaszania zmarłych za, których będziemy się modlić w rocznych WYPOMINKACH. Pismo Święte poucza, że zbawienną rzeczą jest modlić się za tych co umarli.

W tym tygodniu w liturgii: we wtorek – bł. Honorata Koźmińskiego, po Mszy świętej modlitwa przez wstawiennictwo bł. Honorata i błogosławieństwo relikwiami, w czwartek – św. Teresy od Jezusa dziewicy i Dr Kościoła, w piątek – św. Jadwigi Śląskiej, w sobotę – św. Ignacego Antiocheńskiego bp i męczennika. W środę przypada Dzień Edukacji Narodowej podczas modlitwy różańcowej będziemy modlić się za nauczycieli, wychowawców i katechetów. W przyszłą niedzielę po Mszach świętych będą zbierane ofiary do puszek na misje.