11 listopada – XXXII niedziela zwykła

100 rocznica odzyskania niepodległości

Z okazji setnej rocznicy odzyskania niepodległości przez naszą Ojczyznę, można nabyć książkę „Wszystko co Polskę stanowi” w promocyjnej cenie 10 zł i kalendarze ścienne na rok 2019 w cenie 5 zł. Dochód przeznaczymy na budowę naszego kościoła.

• mieszkańcom Dłużki i Borku Mińskiego za posprzątanie naszego kościoła. W najbliższy piątek proszę o pomoc w sprzątaniu kościoła mieszkańców Mińska Mazowieckiego,
  • dziękuję bardzo serdecznie Panu Marianowi Klimkowi za pomoc przy parafii,
  • dziękuję bardzo serdecznie za ofiary na budowę kościoła mieszkańcom Mińska Mazowieckiego z ul. Krasickiego, Paruzela.
    Dziękuję bardzo serdecznie ofiarodawcom i osobom, które podjęły się trudu zbierania ofiar.

Nowa strona internetowa

Dzięki ogromnej pracy Pana Tomasza Chabrowskiego uruchomiana została nowa strona naszej parafii. Nabrała zdecydowanie świeżego i nowoczesnego wyglądu. Ale nie to było głównym powodem tworzenia nowej strony. Zmiana wymuszona była przede wszystkim postępem technologicznym i tym, że w dzisiejszych czasach większość ruchu na stronie generują urządzenia mobilne. Nasza nowa strona, dzięki swojej responsywności, automatycznie dostosowuje się do wielkości i rozdzielczości ekranu, na którym jest wyświetlana. Dzięki temu świetnie wygląda zarówno na komputerze jak też na urządzeniach mobilnych jak telefony, czy tablety. Znacznie ułatwione zostało również dodawanie nowych treści, co również ma niebagatelne znaczenie, jeśli chcielibyśmy znaleźć osoby odpowiedzialne za pomoc w redagowaniu strony. Brakuje jeszcze na niej niektórych historycznych galerii fotograficznych, ale przenosiny trwają nieustannie.

Intencje na przyszły rok

Zapraszam od jutra do kancelarii zainteresowanych rezerwacją terminów Mszy świętych na przyszły rok.

W tym tygodniu w liturgii: jutro – św. Jozafata bp i męczennika, we wtorek – św. Benedykta, Jana, Mateusza, Izaaka, Krystyna pierwszych męczenników Polski, w piątek – Najświętszej Maryi Panny Ostrobramskiej, w sobotę – św. Elżbiety Węgierskiej zakonnicy.

Solidarność z Kościołem prześladowanym

Dziś zbiórka ofiar do puszek z racji dnia solidarności z Kościołem prześladowanym. W przyszłą niedzielę będą zbierane ofiary na Seminarium Duchowne.