10 NIEDZIELA ZWYKŁA 11 CZERWCA 2023

Czerwcówki

Trwa miesiąc czerwiec – poświęcony Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Zapytajmy się: na ilu nabożeństwach czerwcowych byliśmy, ile razy pobożnie odmówiliśmy Litanię do Serca Pana Jezusa czy Akt poświęcenia rodzaju ludzkiego, może jakąś inną modlitwę wynagrodzenia i przebłagania? On codziennie na nas czeka podczas każdej Mszy Świętej i czerwcowego nabożeństwa. Możliwości mamy wiele i tylko od nas samych zależy, jak spożytkujemy czas, który jest nam zadany, abyśmy się uświęcali i abyśmy pomagali także innym dojść do świętości.
Serdecznie zapraszam do naszej świątyni na nabożeństwa czerwcowe codziennie na godz. 18:00.

Dziękuję:

• drogim Parafianom i Gościom za obecność na Mszy św. i wspólną modlitwę
  • mieszkańcom Mińska Mazowieckiego za posprzątanie naszego kościoła. W najbliższy piątek proszę o pomoc w sprzątaniu kościoła mieszkańców Wólki Mińskiej
  • Aleksandrze i Pawłowi, którzy wczoraj mieli ślub za udekorowanie kościoła kwiatami już na Boże Ciało
  • Robertowi i Przemkowi za pomoc przy parafii w minionym tygodniu.
  • mieszkańcom Wólki Mińskiej, Karoliny, Mińska Mazowieckiego, Dłużki, Borku Mińskiego, którzy przygotowali piękne ołtarze na Uroczystość Bożego Ciała. Dziękuję druhom z OSP Dłużka i wszystkim, którzy zaangażowali się w przygotowanie i brali udział w procesji. Wszystkim serdeczne Bóg zapłać!
  • za ofiary przekazane na budowę Kościoła Mieszkańcom Borku Mińskiego. Bardzo Dziękuję ofiarodawcom i osobom, które podjęły się trudu zbierania ofiar.

Modlitwa za kierowców

Przed rozpoczęciem wyjazdów wakacyjnych w dzisiejszą niedzielę modlimy się w intencji kierowców i po każdej Mszy Świętej poświęcimy pojazdy.

Oktawa Bożego Ciała

Trwa oktawa Bożego Ciała po Mszy świętej są śpiewane Nieszpory, a na zakończenie oktawy w czwartek poświęcenie wianków i procesja wokół kościoła. Zapraszam wszystkie grupy parafialne. Podobnie jak w latach ubiegłych Panie przygotowują wianki z ziół i kwiatów, które będzie można kupić przed Mszą – dochód ze sprzedaży przeznaczymy na budowę naszego kościoła.

Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa

W najbliższy piątek z racji na przypadającą Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa nie obowiązuje post. Porządek święcenia według poprzednich lat.

Niepokalane Serce Najświętszej Maryi Panny

W sobotę, 17 czerwca, w liturgii będziemy czcili Niepokalane Serce Najświętszej Maryi Panny.

Zbiórka kwartalna

Bardzo proszę o pomoc w przeprowadzeniu drugiej w tym roku kwartalnej zbiórki na budowę naszego kościoła. Listy z poszczególnych rejonów parafii są do odebrania po Mszy świętej w zakrystii.

Życzenia

Wszystkim jubilatom i solenizantom tego tygodnia życzymy obfitości Bożego błogosławieństwa oraz opieki MB Dobrej Rady.