10 maja – V niedziela wielkanocy

• osobom, które w tym trudnym czasie posprzątały nasz kościół, oraz Paniom: Danucie Klimek, Janinie Piekarskiej, Barbarze Bieńkowskiej, Krystynie Królak, Alinie Makos, a także Panu Marianowi Klimkowi za pomoc przy parafii,
  • Panom: Tomaszowi Chabrowskiemu, Jakubowi Barańskiemu, Jakubowi Tarczyńskiemu za pomoc w transmisji Mszy świętych, Bardzo serdeczne Bóg zapłać!

Majówki

W naszej polskiej tradycji w maju podczas nabożeństw oddajemy cześć Najświętszej Maryi Pannie. Nabożeństwa majowe są odprawiane bezpośrednio po Mszy świętej czyli około godz. 18:00. Zachęcam by podczas nabożeństw szczególnie prosić o ustanie epidemii i o deszcz.

Relikwie Karoliny Kózkówny

Zbliża się setna rocznica urodzin św. Jana Pawła II, która przypada 18 maja. W przyszłą niedzielę podczas Maszy świętej o godz. 11:00 uroczyście wprowadzimy do naszego kościoła relikwie bł. Karoliny Kózkówny dziewicy i męczennicy, którą wyniósł na ołtarze papież Jan Paweł II podczas trzeciej pielgrzymki do ojczyzny. Za tydzień w niedzielę będziemy gościć w naszej parafii krajowego delegata KSM ks. Andrzeja Lubowickiego, który przybliży nam życie błogosławionej Karoliny.

Czuwanie modlitewne

W przyszły poniedziałek 18 maja młodzież z naszej scholi przygotowała modlitewne czuwanie z racji setnej rocznicy urodzin św. Jana Pawła II. Czuwanie rozpocznie się Apelem Jasnogórskim o godz. 21:00, będzie również dostępne za pośrednictwem transmisji internetowej.

Msze św. online

Nasza parafia zapewnia w dalszym ciągu możliwość uczestniczenia we Mszy świętej w niedzielę o godz. 11:00 za pośrednictwem transmisji internetowej.

Modlitwa różańcowa

Proszę o modlitwę różańcową w rodzinach codziennie o godz. 20:30 w intencji o zatrzymanie epidemii wirusa, siły i zdrowie dla personelu medycznego oraz o deszcz.

W tym tygodniu w liturgii w czwartek wspomnienie  św. Macieja Apostoła, w sobotę – uroczystość św. Andrzeja Boboli prezbitera i męczennika patrona Polski i metropolii warszawskiej. Dziś po Mszach świętych są zbierane ofiary do puszek na Seminarium w naszej Diecezji.

Sakrament małżeństwa

Do Sakramentu Małżeństwa przygotowują się:

Karol SZAJKO – kawaler z parafii św. Michała Archanioła w Mińsku Mazowieckim
i Martyna PODLASEK – panna z parafii tutejszej – zapowiedź pierwsza

Narzeczonych polecajmy modlitwie, jeśli ktoś zna przeszkody między tymi osobami jest zobowiązany powiadomić kancelarię parafialną.