10 listopada – XXXII niedziela zwykła

• mieszkańcom Dłużki i Borku Mińskiego za posprzątanie naszego kościoła. W najbliższy piątek proszę o pomoc w sprzątaniu kościoła mieszkańców Mińska Mazowieckiego,
  • Panu: Marianowi Klimkowi za pomoc przy parafii, serdeczne Bóg zapłać!

Prośba

Obecny rok był niezwykle obfity w inwestycje w naszym kościele. Począwszy od wykończenia zakrystii dla księży i ministrantów, sal nad zakrystiami, poprzez wykonanie nagłośnienia BOSE i pętli indukcyjnej dla osób korzystających z aparatów słuchowych. Ułożenie blisko 38 ton granitu w całym kościele i wiele drobniejszych prac. Kościół staje się piękniejszy, ale dobiegający końca rok nakłada konieczność regulacji zobowiązań finansowych za przeprowadzone inwestycje. Bardzo serdecznie proszę o wyjątkową pomoc i przeprowadzenie dodatkowej zbiórki ofiar na spłatę powstałych zobowiązań. Zwracam się z tą prośbą i liczę na zrozumienie. Listy z poszczególnych rejonów parafii są jak zawsze do odebrania w zakrystii.

Kalendarze

Są jeszcze do nabycia kalendarze ścienne na rok 2020 w cenie 5 zł. Dochód przeznaczymy na budowę naszego kościoła.

Intencje Mszy św.

W kancelarii można rezerwować terminy Mszy świętych na przyszły rok.

W tym tygodniu w liturgii: jutro – św. Marcina bp, tego dnia przypada 101 rocznica odzyskania niepodległości przez Polskę. Pamiętajmy w modlitwie o tych, którzy oddali życie w walce o wolność naszej Ojczyzny. Wywieśmy flagi narodowe dając tym wyraz patriotyzmu. We wtorek – św. Jozafata bp i męczennika, w środę – św. Benedykta, Jana, Mateusza, Izaaka, Krystyna pierwszych męczenników Polski, w sobotę – Najświętszej Maryi Panny Ostrobramskiej.

Solidarni z Kościołem prześladowanym

Dziś zbiórka ofiar do puszek z racji dnia solidarności z Kościołem prześladowanym.

Seminarzyści gościnnie

W przyszłą niedzielę będziemy gościć kleryków z naszego Seminarium Duchownego wraz z księdzem prokuratorem odpowiedzialnym za gospodarcze funkcjonowanie Seminarium. Składane ofiary w przyszłą niedzielę będą przeznaczone na Seminarium Duchowne.
W związku z tym spotkaniem w przyszłą niedzielę nie będzie Mszy świętej dla dzieci przygotowujących się do rocznicy I Komunii Świętej, dzieci z klas IV zapraszam na Mszę o godz. 11:00.