10 lipca – XV niedziela zwykła

• mieszkańcom Dłużki i Borku Mińskiego za posprzątanie naszego kościoła. W najbliższy piątek proszę o pomoc w sprzątaniu kościoła mieszkańców Mińska Mazowieckiego,
  • Paniom: Janinie Piekarskiej, Barbarze Bieńkowskiej, Panom: Marianowi Klimkowi, Robertowi Zapertemu, za pomoc przy parafii w minionym tygodniu. Serdeczne Bóg zapłać!
  • Państwu: Paulinie Jędrasik i Łukaszowi Wilczkowi, którzy wczoraj zawarli sakrament małżeństwa za udekorowanie kościoła kwiatami. Bardzo serdeczne Bóg zapłać!

Zmiana proboszcza – Msza pożegnalna

W związku z dekretem Ordynariusza dotyczącym zmiany proboszcza w naszej parafii, dziś o godz. 11:00 odprawię Mszę świętą zwieńczającą moją posługę w parafii i przedstawię sprawozdanie z piętnastoletniej posługi. Za tydzień podczas Mszy świętej o godz. 9:00 rozpocznie posługę nowy proboszcz parafii Ks. Dariusz Stonio. Bardzo serdecznie proszę o powitanie nowego proboszcza i zaangażowanie się w pomoc, by mógł jak najlepiej kontynuować posługę duszpasterską, by doświadczał takiej życzliwości ze strony parafian, której ja przez 15 lat doświadczałem.

W tym tygodniu w liturgii: jutro – św. Benedykta opata patrona Europy, we wtorek – św. Brunona Bonifacego z Kwerfurtu bp i męczennika, w środę – św. Pustelników Andrzeja Świerada i Benedykta, w piątek – św. Bonawentury bp i Doktora Kościoła, w sobotę – Najświętszej Maryi Panny z Góry Karmel.

Sakrament małżeństwa

Do sakramentu małżeństwa przygotowują się:

Szymon MĄCZKA – kawaler z parafii Opatrzności Bożej w Warszawie
i Magdalena CHODOROWICZ – panna z parafii tutejszej – zapowiedź pierwsza

Narzeczonych polecajmy modlitwie, jeśli ktoś zna przeszkody między tymi osobami jest zobowiązany powiadomić kancelarię parafialną.

Wakacje

Rozpoczął się czas wakacji i urlopów. Wyjeżdżając pamiętajmy o praktykach religijnych, aby być świadkami wiary. Troszczmy się o godny chrześcijanina strój w miejscach sakralnych. Wszystkim wyjeżdżającym życzę udanego wypoczynku i bezpiecznego powrotu.