1 września – XXII niedziela zwykła

Szkoła

Dziś podczas Mszy świętej o godz. 11:00 poświęcenie tornistrów uczniom rozpoczynającym naukę w szkole, oraz modlitwa w intencji nauczycieli i uczniów. Przypominam dzieciom i młodzieży, aby przez spowiedź w otwarciu na Boże błogosławieństwo rozpocząć nowy rok szkolny i katechetyczny. Po Mszy świętej spotkanie z przedstawicielami KPP w Mińsku Maz. w ramach programu „Bezpieczna droga do szkoły”.

• mieszkańcom Dłużki i Borku Mińskiego za posprzątanie naszego kościoła. W najbliższy piątek proszę o pomoc w sprzątaniu kościoła mieszkańców Mińska Mazowieckiego,
  • Pani Honoracie glince oraz Panom: Marianowi Klimkowi, Pawłowi Biernackiemu, Przemkowi Kruszewskiemu za pomoc przy parafii, serdeczne Bóg zapłać!
  • pewnej rodzinie Wólki Mińskiej za ofiarę 1000 zł przekazaną na zakup granitu na posadzkę do naszego kościoła. Bardzo serdeczne Bóg zapłać!
  • Paniom: Małgorzacie Paszkowskiej, Ewie Rogali, Alinie Makos, Małgorzacie Paszkowskiej, Klarze Kiesner za przygotowanie obiadów dla panów układających granit w naszym kościele. Od poniedziałku do środy będzie kontynuowane układanie granitu na schodach na chór. Proszę o pomoc w przygotowaniu obiadów, osoby które zechcą zaoferować pomoc zapraszam do zakrystii w celu ustalenia terminu. Ze względu na te prace wyjątkowo jutro Msza święta będzie o godz. 7:00.

Zmiana

Ze względu na prace przy posadce, wyjątkowo jutro Msza święta będzie o godz. 7:00.

Zbiórka kwartalna

Ze względu na wysokie zobowiązania finansowe za zakup granitu i montaż, bardzo serdecznie proszę o przeprowadzenie trzeciej kwartalnej zbiórki ofiar na budowę naszego kościoła. Listy z poszczególnych rejonów parafii są do odbioru w zakrystii.

Dla dzieci

Od dzisiejszej niedzieli dzieci uczestniczące we Mszach świętych będą otrzymywały karteczki do wklejania w specjalną książeczkę. Zapraszam dzieci po Mszach do kancelarii.

Przygotowanie do I Komunii Św.

Zapraszam wszystkich rodziców wraz z dziećmi klas III, które chcą przystąpić do I Komunii Świętej na spotkanie w przyszłą niedzielę (8 września) na Mszę świętą o godz. 12:15.

Zaproszenie

Msza Święta dla Liturgicznej Służby Ołtarza (lektorów, ministrantów, scholanek, bielanek, sypaczek) w środę 4 września o godz. 17:30. Serdecznie zapraszam uczestników wszystkich grup parafialnych z rodzicami. Chętnych chłopców zapraszam do służby ministranckiej, a dziewczęta zachęcam do śpiewu w scholi «Spes in Domino». Rozpoczynają się zbiórki ministrantów w drugą i czwartą sobotę miesiąca o godz. 9:00.

Zbiórki do puszek

W dniu dzisiejszym po Mszach świętych zbiórka do puszek ofiar na Katolicki Ośrodek Adopcyjno – Opiekuńczy. W przyszłą niedzielę po Mszach będą zbierane ofiary na Seminarium Duchowne.

80 rocznica

Dziś obchodzimy 80-tą rocznicę wybuchu II Wojny Światowej, pamiętajmy w modlitwach o ofiarach tej tragicznej zbrodni. Dziś o godz. 19:00 przed Domem Kultury odbędzie się koncert Reprezentacyjnego Zespołu Artystycznego Wojska Polskiego. Koncert poprowadzi nasz parafianin Pan Marcin Ślązak.

W tym tygodniu w liturgii we wtorek – św. Grzegorza Wielkiego papieża i Dr. Kościoła, w sobotę – bł. Ignacego Kłopotowskiego, po Mszy ucałowanie relikwii. Z racji I piątku i I soboty miesiąca o godz. 16:30 wystawienie Najświętszego Sakramentu, adoracja i możliwość spowiedzi. W piątek Msza Święta wypominkowa za zmarłych. Zachęcam do udziału i ofiarowania Komunii Świętej za zmarłych. W przyszłą niedzielę przypada Narodzenia Najświętszej Maryi Panny. Tradycyjnie po mszach świętych błogosławieństwo ziarna siewnego i nasion.

Sakrament małżeństwa

Do Sakramentu Małżeństwa przygotowują się:

Rafał SADO – kawaler z parafii tutejszej
i Patrycja PIEKUT – panna z parafii Miłosierdzia Bożego w Żukowie – zapowiedź druga

Narzeczonych polecajmy modlitwie, jeśli ktoś zna przeszkody między tymi osobami jest zobowiązany powiadomić kancelarię parafialną.