1 NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU 26 LUTY 2023

W pierwszą niedzielę Wielkiego Postu Kościół stawia przed nami Chrystusa przebywającego przez czterdzieści dni na pustyni i kuszonego przez szatana. Rozpoczęty okres postu jest dla nas czasem duchowego wysiłku i zmagania. Niech u progu Wielkiego Postu towarzyszy nam duch pokuty i pragnienie przemiany serc, o co w tych dniach modlimy się z całym Kościołem.

Rekolekcje wielkopostne

Już dzisiaj informuje, że tegoroczne rekolekcje wielkopostne w naszej parafii odbędą się w trzecią niedzielę Wielkiego Postu w dniach od 12 do 14 marca. Poprowadzi je ks. Piotr Domański, wikariusz parafii św. Stanisława, biskupa i męczennika w Siennicy. Otoczmy go modlitwą i zaplanujmy sobie czas, prace i obowiązki w taki sposób, by cała rodzina mogła się przygotować do głębokiego przeżycia Świąt Wielkanocnych.

Podzękowania

• Dziękuję drogim Parafianom i Gościom za obecność na tej Mszy św. i wspólną modlitwę
  • Mieszkańcom Karoliny Zdroje za posprzątanie naszego kościoła. W najbliższy piątek proszę o pomoc w sprzątaniu kościoła mieszkańców Karoliny.
  • Robertowi ZAPERTEMU za pomoc przy parafii w minionym tygodniu. Serdeczne Bóg zapłać!

Msza dzieci do I Komunii Świętej

Msza św. przygotowująca dzieci do I Komunii Świętej odbędzie się dzisiaj o godz. 12:15. Na tej Mszy św. dzieci otrzymają pamiątkowe modlitewniki. Serdecznie zapraszam dzieci wraz z rodzicami.

Nabożeństwa Wielkopostne

W okresie Wielkiego Postu zapraszam wszystkich do rozważania męki Pańskiej podczas nabożeństw pasyjnych. Droga Krzyżowa w piątki o godz. 18:00, czyli po Mszy świętej. Gorzkie Żale w niedziele o godz. 16:30. (za udział w Gorzkich Żalach można uzyskać odpust zupełny).

Pierwszy piątek i sobota miesiąca

W pierwszy piątek i pierwszą sobotę miesiąca o godz. 16:30 wystawienie Najświętszego Sakramentu, adoracja i możliwość spowiedzi. W piątek godz. 17:30 Msza Święta wypominkowa za zmarłych. Zachęcam wszystkich do udziału i ofiarowania Komunii Świętej za zmarłych. W pierwszą sobotę miesiąca od godz. 9:00 odwiedzę chorych z posługą sakramentalną.

Pierwsza niedziela miesiąca

W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 11:00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i litania z racji pierwszej niedzieli miesiąca.

Niedziela Ad gentes

Za tydzień przypada niedziela Ad gentes – Dzień Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami. Ofiary zbierane do puszek po Mszy św. będą przeznaczone na dzieło misyjne „Ad gentes”.

Księga abstynencji

Przy wyjściu z kościoła jest wyłożona księga abstynencji, w której możemy zadeklarować życie w trzeźwości na czas Wielkiego Postu.

Jałmużna postna

Obok krzyża wystawionego do adoracji Wielkopostnej znajduje się puszka na ofiary – jałmużna postna. Te ofiary składane w Wielkim Poście jako nasza forma umartwień (wyrzeczeń) posłużą jako pomoc bardziej potrzebującym.

Pomoc rodzinom

Przy bocznym ołtarzu jest wystawiony kosz do którego można składać: artykuły spożywcze i środki czystości, które przed świętami przekażemy rodzinom potrzebującym.

Zbiórka kwartalna

Bardzo proszę o pomoc w przeprowadzeniu pierwszej w tym roku kwartalnej zbiórki na budowę naszego kościoła. Listy z poszczególnych rejonów parafii są do odebrania po Mszy świętej w kancelarii.