1 NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU 18 LUTY 2024

Rokrocznie w pierwszą niedzielę Wielkiego Postu rozważamy Ewangelię o kuszeniu Chrystusa na pustyni. Pan Jezus, który zwyciężył wszystkie szatańskie pokusy, uczy nas sztuki zwyciężania w pokusie. Niech wielkopostna pielgrzymka wiary nas umacnia w naszych zmaganiach ze złem…

Bardzo proszę o pomoc w przeprowadzeniu pierwszej w tym roku kwartalnej zbiórki na budowę naszych ołtarzy. Listy z poszczególnych rejonów parafii są do odebrania po Mszy Świętej w kancelarii.

Rekolekcje wielkopostne

Już dzisiaj informuje, że tegoroczne rekolekcje wielkopostne w naszej Parafii odbędą się w czwartą Niedzielę Wielkiego Postu w dniach od 10 do 12 marca. Poprowadzi je ks. Krzysztof BODECKI, prefekt naszego seminarium duchownego. Otoczmy go modlitwą i zaplanujmy sobie czas, prace i obowiązki w taki sposób, by cała rodzina mogła się przygotować do głębokiego przeżycia Świąt Wielkanocnych.

Dziękuję:

• drogim Parafianom i Gościom za obecność na tej Mszy św. i wspólną modlitwę.
  • mieszkańcom Wólki Mińskiej za posprzątanie naszego kościoła. W najbliższy piątek proszę o pomoc w sprzątaniu kościoła mieszkańców Karoliny Zdroje.
  • p. Ali za przygotowanie dekoracji na okres Wielkiego Postu
  • Robertowi za pomoc przy parafii w minionym tygodniu. Serdeczne Bóg zapłać!

Rocznica I Komunii Świętej

Msza św. przygotowująca dzieci do rocznicy I Komunii Świętej odbędzie się dzisiaj o godz. 12:15. Serdecznie zapraszam dzieci wraz z rodzicami.

Święto Katedry Świętego Piotra Apostoła

W czwartek, 22 lutego, przypada święto Katedry Świętego Piotra Apostoła. Pamiętajmy w modlitwie o Następcy Świętego Piotra, o ojcu św. Franciszku.

Droga Krzyżowa

W okresie Wielkiego Postu zapraszam wszystkich do rozważania męki Pańskiej podczas nabożeństw pasyjnych. Droga Krzyżowa w piątki o godz. 18:00, Dzieci po Drodze Krzyżowej otrzymają naklejki. Gorzkie Żale będą w niedziele o godz. 16:30. (za udział w Gorzkich Żalach można uzyskać odpust zupełny).

Zbiórka ministrantów

W sobotę zapraszam ministrantów na zbiórkę o godz. 9:00.

Księga abstynencji

Przy wyjściu z kościoła jest wyłożona księga abstynencji, w której możemy zadeklarować życie w trzeźwości na czas Wielkiego Postu.

Msza św. przygotowująca dzieci do I Komunii Świętej

Msza św. przygotowująca dzieci do I Komunii Świętej odbędzie się za tydzień o godz. 12:15. Na tej Mszy św. dzieci otrzymają pamiątkowe modlitewniki. Serdecznie zapraszam dzieci wraz z rodzicami.

Niedziela Ad gentes

W przyszłą niedzielę przypada niedziela Ad gentes – Dzień Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami. Ofiary zbierane do puszek po Mszy św. będą przeznaczone na dzieło misyjne „Ad gentes”.

Jałmużna postna

Obok krzyża wystawionego do adoracji Wielkopostnej znajduje się puszka na ofiary – jałmużna postna. Te ofiary składane w Wielkim Poście jako nasza forma wyrzeczeń posłużą bardziej potrzebującym.

Zbiórka żywności i środków czystości

Przy bocznym ołtarzu jest wystawiony kosz do którego można składać: artykuły spożywcze i środki czystości, które przed świętami przekażemy Rodzinom potrzebującym.

Lektura tygodnik

Zachęcam do lektury Tygodnika Idziemy. Polecam szczególnie artykuł pt. „Po co modlitwa? – Czy Bóg potrzebuje naszej modlitwy? A co kiedy my czujemy takiej potrzeby? – wyjaśnia o. Józef Augustyn w rozmowie z Ireną Świerdzewską.

Życzenia

Wszystkim jubilatom i solenizantom tego tygodnia życzymy obfitości Bożego błogosławieństwa oraz opieki MB Dobrej Rady.