1 NIEDZIELA ADWENTU 27 LISTOPADA 2022

Adwent

W dzisiejszą niedzielę rozpoczynamy Adwent. Jest on początkiem nowego Roku Kościelnego. Adwent to czas, który ma nas przygotować do uroczystości Bożego Narodzenia, a także do powtórnego przyjścia Chrystusa na końcu czasów. Przy wyjściu z kościoła jest wyłożona księga abstynencji, w której możemy zadeklarować życie w trzeźwości na czas adwentu.

• Bardzo dziękuję drogim Parafianom i Gościom za obecność na tej Mszy św. i wspólną modlitwę
  • Mieszkańcom Dłużki i Borku Mińskiego za posprzątanie naszego kościoła. W najbliższy piątek proszę o pomoc w sprzątaniu kościoła mieszkańców Mińska Mazowieckiego.
  • Robertowi ZAPERTEMU za pomoc przy parafii w minionym tygodniu. Serdeczne Bóg zapłać!

Msza św. przygotowująca do I Komunii Świętej

Msza św. przygotowująca dzieci do I Komunii Świętej odbędzie się dzisiaj o godz. 12:15. Serdecznie zapraszam dzieci wraz z rodzicami.

Opłatki

W dzisiejszą niedzielę podczas Mszy świętej o godz. 9:00 poświęciliśmy opłatki na stół wigilijny, będą do nabycia od przyszłej niedzieli po Mszach świętych. Ofiary składane przy tej okazji przeznaczymy na budowę bocznego Ołtarza, którego pracę rozpoczniemy na początku przyszłego roku.

Wigilijne świece Caritas

Od przyszłej niedzieli będą do nabycia wigilijne świece Caritas: małe w cenie 10 zł, duże w cenie 20 zł. Jeśli ktoś będzie miał życzenie złożyć wyższą ofiarę to również dołączymy ją do budowy ołtarza. Bóg zapłać!

Roraty

Od jutra zapraszam na Roraty, które będą odprawiane o godz.: 7:00. Dzieci na pierwszych roratach otrzymają plansze a na następnych obrazek z wizerunkiem świętych. Przy ołtarzu jest żłóbek, pusty żłóbek. Zachęcam dzieci aby podobnie jak w latach minionych za każdy dobry uczynek składały źdźbło sianka do żłóbka.

Świętego Andrzeja Apostoła

W środę, 30 listopada, przypada święto Świętego Andrzeja Apostoła.

Pierwszy piątek i sobota miesiąca

W pierwszy piątek i pierwszą sobotę miesiąca możliwość spowiedzi przed i po Mszy św. roratniej. W piątek Msza święta będzie sprawowana za zmarłych polecanych w naszych parafialnych wypominkach.

Rekolekcje Adwentowe

W przyszłą niedzielę rozpoczną się nasze parafialne Rekolekcje Adwentowe (od 4 do 6 grudnia), które poprowadzi Michał Dziedzic – dyrektor Wydziału Duszpasterstwa Młodzieży naszej diecezji. Szczegółowy program Rekolekcji jest na tablicy ogłoszeń parafialnych i na stronie internetowej. Tradycyjnie podczas Rekolekcji (w poniedziałek i we wtorek) nie będzie Mszy roratnich. Chorych z posługą sakramentalną odwiedzę w poniedziałek (5 grudnia) od godz. 11:00. Proszę zgłaszać osoby chore po Mszy św. w zakrystii.

Szlachetna paczka

Przy bocznym ołtarzu jest wystawiony kosz, do którego można składać: artykuły spożywcze i środki czystości. Przed świętami przekażemy je rodzinom potrzebującym w ramach „Szlachetnej paczki” – jest to wyraz miłości wobec osób znajdujących się w trudnej sytuacji materialnej.

Życzenia

Wszystkim jubilatom i solenizantom najbliższego tygodnia życzę obfitości Bożych darów oraz szczególnej opieki Matki Zbawiciela.

Odeszła od nas

W minionym tygodniu Pan Bóg powołał do wieczności śp.: Zofię OPATOWSKĄ, l. 93 z Mińska Mazowieckiego. Polećmy ją Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek…