1 marca – I niedziela Wielkiego Postu

• mieszkańcom Mińska Mazowieckiego za posprzątanie naszego kościoła. W najbliższy piątek proszę o pomoc w sprzątaniu kościoła mieszkańców Wólki Mińskiej,
  • Paniom: Danucie Klimek, Teresie Rogala za przygotowanie dekoracji na Wielki Post,
  • Panom: Marianowi Klimkowi, Michałowi Kowalczykowi, Robertowi Zapertemu za pomoc przy parafii. Bardzo serdeczne Bóg zapłać!
  • pewnej rodzinie z Mińska Mazowieckiego z ul. Sikorskiego za ofiarę 1000 zł, przekazaną na spłatę zobowiązań za zakup granitu na posadzkę do naszego kościoła. Bardzo serdeczne Bóg zapłać!

Wielki Post

Rozpoczął się Wielki Post, który jest czasem wytężonej pracy nad sobą poprzez różne formy postanowień i wyrzeczeń w celu umacniania wolnej woli. W tym okresie rozważamy mękę Pańską podczas nabożeństw Drogi Krzyżowej w piątki o godz. 18:00 oraz Gorzkich Żali w niedziele o godz. 16:30.
Przy wyjściu z kościoła jest jeszcze dziś wyłożona księga abstynencji, w której możemy zadeklarować życie w trzeźwości na czas Wielkiego Postu.

Jałmużna postna

Obok krzyża wystawionego do adoracji wielkopostnej znajduje się puszka na ofiary – jałmużna postna. Te ofiary składane w Wielkim Poście jako nasza forma umartwień (wyrzeczeń) posłużą jako pomoc bardziej potrzebującym, a w części będą również przeznaczone na kwiaty do grobu i ciemnicy w Triduum Paschalne. Zachęcam dzieci do podjęcia jałmużny – specjalne skarbonki można otrzymać w zakrystii.

Pomoc rodzinom

Przy bocznym ołtarzu jest wystawiony kosz do którego można składać artykuły spożywcze i środki czystości, które przed świętami przekażemy rodzinom potrzebującym – jest to wyraz miłości i jałmużny wobec osób znajdujących się w trudnej sytuacji materialnej.

Prośba

Bardzo proszę o pomoc w przeprowadzeniu pierwszej w tym roku kwartalnej zbiórki na budowę naszego kościoła. Listy z poszczególnych rejonów parafii są do odebrania po Mszy świętej w kancelarii.

Sakrament małżeństwa

Do sakramentu małżeństwa przygotowują się:

Damian RYCIELSKI – kawaler z parafii tutejszej
i Adrianna SKIBA – panna z parafii św. Trójcy w Latowiczu zapowiedź pierwsza

W tym tygodniu w liturgii: w środę – św. Kazimierza królewicza. Z racji I piątku i I soboty miesiąca o godz. 16:30 wystawienie Najświętszego Sakramentu, adoracja i możliwość spowiedzi. W piątek Msza święta wypominkowa za zmarłych. Zachęcam do udziału i ofiarowania Komunii świętej za zmarłych. W sobotę od godz. 9:00 odwiedzę chorych w domach. W przyszłą niedzielę zbiórka ofiar do puszek na Misje „Ad gentes”..