1 grudnia – I niedziela Adwentu

• mieszkańcom Karoliny Zdroje za posprzątanie naszego kościoła. W najbliższy piątek proszę o pomoc w sprzątaniu kościoła mieszkańców Karoliny,
  • Paniom: Danucie Klimek i Teresie Rogala za przygotowanie pięknej dekoracji na czas Adwentu,
  • Panu: Marianowi Klimkowi, za pomoc przy parafii, serdeczne Bóg zapłać!
  • za ofiary na budowę Kościoła mieszkańcom Mińska Mazowieckiego z ul. Chabrowej, Dębowej, Grabowej. Dziękuję bardzo serdecznie ofiarodawcom i osobom, które podjęły się trudu zbierania ofiar.

Adwent

Rozpoczął się Adwent, czas który ma nas przygotować do uroczystości Bożego Narodzenia, a także do powtórnego przyjścia Chrystusa na końcu czasów. Przy wyjściu z kościoła jest wyłożona księga abstynencji, w której możemy zadeklarować życie w trzeźwości na czas Adwentu. Nasze parafialne rekolekcje Adwentowe (od 15 do 17 grudnia) poprowadzi Ks. Maksymilian Baj z Białorusi. Szczegółowy program rekolekcji jest w tablicy ogłoszeń parafialnych i na stronie internetowej.

Roraty

Od jutra Roraty o godz. 7:00. Te ranne Msze niech uczą nas miłości do Boga na wzór Maryi. Dzieci uczestniczące w Roratach codziennie będą otrzymywały naklejki adwentowe, można nabyć również lampiony dla najmłodszych, którzy będą modlić się w czasie rorat, oraz karty i różne ozdoby świąteczne . Przy ołtarzu jest żłóbek, zachęcam dzieci aby podobnie jak w latach minionych za każdy dobry uczynek składały źdźbło sianka do żłóbka.

Opłatki

Dziś po Mszy świętej o godz. 9:00 zostały poświęcone opłatki na stół wigilijny. Będą do nabycia po Mszach świętych do II niedzieli Adwentu, a tradycyjne ofiary składane przy tej okazji przeznaczymy na spłatę długów powstałych podczas budowy naszego kościoła.

Świece Caritas

Już od dziś są do nabycia wigilijne świece Caritas: małe w cenie 5 zł, duże w cenie 15 zł, jeśli ktoś będzie miał życzenie złożyć wyższą ofiarę to pozostanie ona w parafii. Bóg zapłać!

Szlachetna paczka

Przy bocznym ołtarzu jest wystawiony kosz, do którego można składać artykuły spożywcze i środki czystości. Przed świętami przekażemy je rodzinom potrzebującym w ramach „Szlachetnej paczki” – jest to wyraz miłości wobec osób znajdujących się w trudnej sytuacji materialnej.

Przedstawienie

Wyjazd na sztukę „Opowieść wigilijna” do Seminarium w sobotę 14 grudnia o godz. 8:30. Zainteresowanych wyjazdem zapraszam do zakrystii.

W tym tygodniu w liturgii: we wtorek – św. Franciszka Ksawerego, w środę – św. Barbary, w piątek – św. Mikołaja bp, w sobotę – św. Ambrożego bp i Dr Kościoła, w przyszłą niedzielę – uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny, po Mszach świętych będą zbierane ofiary do puszek na pomoc materialną dla Kościoła na Wschodzie.