01 maja – III niedziela Wielkanocy

• Mieszkańcom Wólki Mińskiej za posprzątanie naszego kościoła. W najbliższy piątek proszę o pomoc w sprzątaniu kościoła rodziców dzieci, które będą przeżywać uroczystość I Komunii Świętej,
  • Pani Teresie Dudek za przygotowanie dekoracji na maj, Panom: Michałowi Kowalczykowi, Janowi Bieńkowskiemu, Marianowi Klimkowi za pomoc przy parafii w minionym tygodniu.
  • wszystkim, którzy zaangażowali się w procesję podczas naszego parafialnego odpustu. Serdeczne Bóg zapłać!

Feretron ku czci świętej Rity

W ubiegłą niedzielę podczas wizytacji kanonicznej Bp Romuald Kamiński, poświęcił nowy feretron ku czci świętej Rity. Został on ufundowany przez: Janinę, Halinę, Edwarda, Jacka Rogalów, Klarę i Janusza Kiesnerów. Feretron wykonał Pan Jerzy Osiadacz z Karoliny. W imieniu całej wspólnoty parafialnej i własnym składam bardzo serdeczne podziękowania fundatorom i wykonawcy pięknego dzieła. Bardzo serdeczne Bóg zapłać!

I Komunia Święta

W przyszłą niedzielę w naszej wspólnocie parafialnej o godz. 9:00 Uroczystość I Komunii Świętej. Pamiętajmy w modlitwie o dzieciach, które po raz pierwszy będą w pełni uczestniczyć w Eucharystii i o ich rodzinach. Bardzo serdecznie proszę aby osoby, które nie są spokrewnione z dziećmi I komunijnymi uczestniczyły we mszach poza godz. 9:00.

Majówki

W naszej polskiej tradycji w maju podczas nabożeństw oddajemy cześć Najświętszej Maryi Pannie. Dziś rozpoczną się nabożeństwa majowe podobnie jak w latach ubiegłych będą bezpośrednio po Mszy świętej czyli około godz. 18:00.

W tym tygodniu w liturgii: jutro – św. Atanazego bp i Doktora Kościoła, we wtorek – uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Msze święte o godz. 9:00, 11:00 i 17:00, w środę – św. Floriana, patrona strażaków, pamiętajmy o nich w modlitwie powierzając wstawiennictwu św. Floriana wszystkich strażaków a zwłaszcza druhów z OSP w Dłużce, w piątek – św. Apostołów Filipa i Jakuba. W tym tygodniu I piątek i sobota miesiąca. O godz. 16:30 wystawienie Najświętszego Sakramentu, adoracja i możliwość spowiedzi, Msza święta wypominkowa za zmarłych polecanych w wypominkach. Zachęcam do udziału we Mszy i do ofiarowania Komunii świętej za dusze zmarłych. W sobotę od godz. 9:00 odwiedzę chorych w domach z posługą sakramentalną.